Магнітно-резонансна спектроскопія: інформативність і ефективність діагностики злоякісних пухлин (огляд і портфоліо)

Автор(и)

  • М.К. Терновий ДУ "Інститут експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України"
  • О.В. Дроботун ДУ "Інститут експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України"
  • М.М. Колотілов ДУ «Інститут ядерної медицини та променевої діагностики НАМН України»
  • Є.В. Туз ДУ "Інститут експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України"
  • В.В. Вовк ДУ "Інститут експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України"

DOI:

https://doi.org/10.37336/2707-0700-2021-3-6

Анотація

Потенційна сфера застосування магнітно-резонансної спектроскопії (МРС) у клінічній практиці онкології тривіальна: диференціальна діагностика пухлин, аналіз ступеня злоякісності пухлини, візуалізація відповіді пухлини на хіміотерапію, променеву терапію та прогнозування результату лікування.

Мета роботи – викласти у межах інфографіки вихідні візуальні дані МРС злоякісних пухлин різної локалізації для перспективних мультиплатформених систем наукової візуалізації. Нагадаємо, що наукова візуалізація займається питаннями точного та зрозумілого людині відображення об›єктів, процесів та явищ, що становлять науковий/ практичний інтерес.

В аспекті інфографіки представлені репрезентативні спектри нормальних та пухлинних тканин головного мозку, слухового нерва, щитовидної залози, легень, молочної залози, підшлункової залози, печінки, нирок, яєчників, матки, передміхурової залози, м›язів, кісток.

Описано основні зумовлені 1H-МРС метаболіти пухлин. Багато пухлин перекриваються за спектрами, і результати МРС найкраще інтерпретувати у поєднанні з іншими даними візуалізації та гістологічного аналізу. Потенціал технологій МРС повноцінно може бути реалізований лише у суперпозиції зі штучним інтелектом.

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.

##submission.downloads##

Опубліковано

2021-09-17

Як цитувати

Терновий, Н., Дроботун, О., Колотілов, Н., Туз, Е., & Вовк, В. (2021). Магнітно-резонансна спектроскопія: інформативність і ефективність діагностики злоякісних пухлин (огляд і портфоліо). Radiation Diagnostics, Radiation Therapy, 38(3), 55–77. https://doi.org/10.37336/2707-0700-2021-3-6

Номер

Розділ

Огляди (жива стаття)

Статті цього автора (авторів), які найбільше читають

1 2 > >>