Депресія з аутоагресивними проявами у постраждалих при радіаційній катастрофі і бойових діях

Автор(и)

  • Н.П. Отрощенко Національний медичний університет імені О.О. Богомольця
  • П.О. Отрощенко Комунальне некомерційне підприємство «Клінічна лікарня «Психіатрія»»

DOI:

https://doi.org/10.37336/2707-0700-2020-4-3

Ключові слова:

депресія, аутоагресивні прояви, діагностично-лікувальні програми, комбатанти АТО (ООС), ліквідатори наслідків Чорнобильської аварії

Анотація

Мета. Підвищити рівень медичної допомоги хворим на депресію з аутоагресивними проявами (АП), постраждалим при радіаційній катастрофі і бойових діях за допомогою розробки нових діагностично-лікувальних програм.

Матеріал і методи. Клінічними і параклінічними методами обстежено 70 чоловіків, учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній станції (УЛНА ЧАЕС), віком від 55 до 69 років – основна група та 45 чоловіків комбатантів АТО (ООС), віком від 25 до 59 років, – група порівняння, хворих на депресію з АП і коморбідну патологію, застосовано діагностично-лікувальні програми, катамнестичне спостереження від 2 місяців до 2 років.

Результати. В УЛНА ЧАЕС і комбатантів АТО (ООС) запропоновані діагностично-лікувальні програми виявили переважання астенічного і тривожного варіантів депресії з АП, коморбідність з психосоматичними, іншими порушеннями (р<0,05). 

Висновки. Запропоновані діагностичнолікувальні програми підвищать рівень медичної допомоги УЛНА ЧАЕС і учасникам АТО (ООС), попередять виникнення самогубств.

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.

##submission.downloads##

Опубліковано

2021-03-25

Як цитувати

Отрощенко, Н., & Отрощенко, П. (2021). Депресія з аутоагресивними проявами у постраждалих при радіаційній катастрофі і бойових діях. Radiation Diagnostics, Radiation Therapy, (4), 23–29. https://doi.org/10.37336/2707-0700-2020-4-3

Номер

Розділ

Оригінальні дослідження

Статті цього автора (авторів), які найбільше читають