Компонентний склад тіла у хворих із злоякісними та метастатичними пухлинами кісток

Автор(и)

  • М. К. Терновой ДУ "Інститут експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України"
  • М. М. Колотилов ДУ «Інститут ядерної медицини та променевої діагностики НАМН України»
  • О. В. Дроботун ДУ "Інститут експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України"

Анотація

Мета роботи - дослідити можливість і інформативність ідентифікації компонентного складу тіла у хворих із злоякісними та метастатичними пухлинами кісток.

Матеріал та методи. За допомогою біоімпедансного аналізатора обмінних процесів і складу тіла і рентгенівського комп’ютерного томографа обстежено 46 хворих із злоякісними та метастатичними пухлинами кісток у віці від 28 до 62 років (24 чоловіки і 22 жінки) і 37 осіб контрольної групи у віці від 25 до 65 років (20 чоловіків і 17 жінок).

Результати. У хворих і осіб контрольної групи виконано визначення маси загальної води організму, внутрішньоклітинної води і позаклітинної води, маси скелетних м’язів, безжировой маси, жирової маси, активної клітинної маси скелетно-м’язового індексу.

Висновки. Саркопенія за допомогою біоімпедансометріі визначена у 16 ( 34,8%) хворих із злоякісними та метастатичними пухлинами кісток нижніх кінцівок, таза і хребта, за допомогою КТ - у 19 (41,3%) хворих. Отримані дані щодо компонентного складу тіла у хворих будуть використані для вивчення їх інформативності в якості предикторів післяопераційних ускладнень, тривалості реабілітації, рецидивів і виживання, а також біомаркерів старіння організму.

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.

##submission.downloads##

Опубліковано

2019-07-11

Як цитувати

Терновой N. K., Колотилов N. N., & Дроботун O. V. . (2019). Компонентний склад тіла у хворих із злоякісними та метастатичними пухлинами кісток. Radiation Diagnostics, Radiation Therapy, (2), 19–25. вилучено із https://rdrt.com.ua/index.php/journal/article/view/262

Номер

Розділ

Оригінальні дослідження

Статті цього автора (авторів), які найбільше читають