Технологія 3D моделювання та 3D друку персоніфікованих моделей злоякісних пухлин кісток тазу і проксимального відділу стегнової кістки для планування та репетицій операцій

Автор(и)

  • N. K. Ternovoy ДУ "Інститут експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України"
  • O. V. Drobotun ДУ "Інститут експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України"
  • N. N. Kolotilov ДУ «Інститут ядерної медицини та променевої діагностики НАМН України»
  • V. F. Konovalenko ДУ "Інститут експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України"
  • I. M. Voyeykova ДУ "Інститут експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України"
  • S. I. Vasilieva ДУ "Інститут експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України"

Анотація

Мета статті – виклад досвіду використання 3D-моделювання злоякісних пухлин кісток тазу і проксимального відділу стегнової кістки для планування операції, репетиції та вдосконалення мануальних навичок.

Матеріал і методи. Діагностику, лікування (резекція пухлини, ендопротезування, кісткова пластика) проведено у 8 хворих з доброякісними і злоякісними пухлинами кісток. Контрольна група: архівні історії хвороби 16 пацієнтів з аналогічними діагнозами і лікуванням без моделювання. Обстеження хворих виконано на томографі Light Speed® VCT. Для друку методом пошарового наплавлення використовувався 3D принтер Creatbot D600. Матеріал для друку: термопластик полілактид.

Результати. На 3D-моделях здійснювали: вибір оптимального хірургічного доступу до вогнища неоплазії з урахуванням обсягу і топографо-анатомічного розташування новоутворення і зручності виконання інтраопераційних завдань (видалення пухлини, кісткової пластики або ендопротезування); планування лінії передбачуваної резекції кістки з максимальним збереженням інтактной кісткової тканини з дотриманням онкологічних принципів радикальності і абластичності; розрахунок оптимальної кількості необхідного пластичного матеріалу (біомін); тренування основних базових прийомів хірургічної техніки з можливістю отримання тактильного зворотного зв’язку; пацієнт-орієнтовані репетиції операційного втручання.

Висновки. Розроблено технологію створення персоніфікованих твердотільних 3D-моделей кісток, уражених доброякісними і злоякісними пухлинами, в співвідношенні до прототипу 1: 1.

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.

##submission.downloads##

Опубліковано

2019-03-26

Як цитувати

Ternovoy, N. K., Drobotun, O. V., Kolotilov, N. N., Konovalenko, V. F., Voyeykova, I. M., & Vasilieva, S. I. (2019). Технологія 3D моделювання та 3D друку персоніфікованих моделей злоякісних пухлин кісток тазу і проксимального відділу стегнової кістки для планування та репетицій операцій. Radiation Diagnostics, Radiation Therapy, (4), 36–40. вилучено із https://rdrt.com.ua/index.php/journal/article/view/245

Номер

Розділ

Оригінальні дослідження

Статті цього автора (авторів), які найбільше читають

1 2 3 4 > >>