Лазерна допплерівська флоуметрія при плануванні реконструктивних операцій у хворих на злоякісні пухлини м’яких тканин нижніх кінцівок

Автор(и)

  • N. O. Cherednichenko Дніпропетровський центр термічної травми і пластичної хірургії
  • P. A. Badyul Дніпропетровський центр термічної травми і пластичної хірургії
  • S. V. Slesarenko Дніпропетровський центр термічної травми і пластичної хірургії
  • F. I. Kulikova Дніпровський медичний інститут традиційної і нетрадиційної медицини

Анотація

Мета статті – показати інформативність лазерної допплерівської флоуметрії (ЛДФ) при плануванні реконструктивних операцій у хворих на злоякісні пухлини м’яких тканин нижніх кінцівок.

Матеріал і методи. Передопераційне планування перфорантних клаптів методом ЛДФ і інфрачервоної термографії (референтний метод) виконано у 26 пацієнтів із злоякісними пухлинами м’яких тканин нижніх кінцівок. Контрольна група для визначення фізіологічних показників ЛДФ – 24 добровольця.

Результати. Визначені частота типів мікроциркуляції і кількісні показники мікроциркуляції крові шкірних покривів нижніх кінцівок хворих і здорових добровольців. У хворих виконані розмітка перфо рантних клаптів і реконструктивні операції.

Висновки. ЛДФ дослідження на етапі передопераційного планування перфорантного клаптя дозволяє оцінити кровопостачання (перфузію) ділянок шкіри і потенційну життєздатність цих ділянок у складі майбутнього клаптя. Отримана інформація про перфузію шкіри, що включається до складу клаптя, дозволила чітко спланувати клапті за площею і розташуванням і виконати успішні реконструкції без ускладнень у вигляді часткових некрозів клаптів.

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.

Біографії авторів

P. A. Badyul, Дніпропетровський центр термічної травми і пластичної хірургії

кандидат медичних наук

S. V. Slesarenko, Дніпропетровський центр термічної травми і пластичної хірургії

доктор медичних наук , професор

F. I. Kulikova, Дніпровський медичний інститут традиційної і нетрадиційної медицини

доктор медичних наук, професор

##submission.downloads##

Опубліковано

2018-10-30

Як цитувати

Cherednichenko, N. O., Badyul, P. A., Slesarenko, S. V., & Kulikova, F. I. (2018). Лазерна допплерівська флоуметрія при плануванні реконструктивних операцій у хворих на злоякісні пухлини м’яких тканин нижніх кінцівок. Radiation Diagnostics, Radiation Therapy, (3), 74–79. вилучено із https://rdrt.com.ua/index.php/journal/article/view/188

Статті цього автора (авторів), які найбільше читають