Лікування та реабілітація депресії у хворих на рак шийки матки

  • N. P. Otroshchenko Національний медичний університет імені О.О. Богомольця
  • I. P. Otroshchenko Національний інститут раку МОЗ України
  • P. O. Otroshchenko Територіальне медичне об’єднання «ПСИХІАТРІЯ» у місті Києві ДОЗ КМДА
Ключові слова: депресія, рак шийки матки, променева терапія, психофармакотерапія, психотерапія, реабілітація

Анотація

Мета - проаналізувати програми лікування та реабілітації хворих на РШМ, яка складається з променевої терапії в поєднанні з психофармакотерапією та психотерапією.

Матеріали і методи. Під наглядом перебувало 98 жінок з діагнозом РШМ. Вказані хворі були всебічно обстежені клінічним, клініко-психопатологічним, клініко-динамічним, катамнестичним та іншими методами. Комплексна програма лікування і реабілітації хворих включала променеву терапію в поєднанні з психофармакотерапією і психотерапією для редукції депресивних розладів.

Результати. Поліпшення психічного стану відзначалося у всіх хворих: повна редукція депресивної симптоматики спостерігалась у 4,2 % хворих, значне поліпшення – у 15,4 % хворих, неповна редукція симптоматики – у 48,9% хворих, незначне поліпшення – у 31,5 % хворих. Висновки. Для підвищення ефективності реабілітації та покращення якості життя хворих на РШМ при проведенні спеціальної терапії, необхідно залучати до їх лікування психіатрів, психотерапевтів, включати в програми підготовки лікарів, які беруть участь у проведенні зазначених лікувально-реабілітаційних заходів знання про застосовування на практиці сучасних психофармакотерапевтичних та психотерапевтичних підходів.

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.

Біографії авторів

N. P. Otroshchenko, Національний медичний університет імені О.О. Богомольця

кандидат медичних наук, доцент кафедри психіатрії та наркології

I. P. Otroshchenko, Національний інститут раку МОЗ України

зав. відділення клінічної радіоонкології

Опубліковано
2018-04-15
Як цитувати
Otroshchenko, N. P., Otroshchenko, I. P., & Otroshchenko, P. O. (2018). Лікування та реабілітація депресії у хворих на рак шийки матки. Radiation Diagnostics, Radiation Therapy, (2), 33-36. вилучено із http://rdrt.com.ua/index.php/journal/article/view/90
Розділ
Оригінальні дослідження