Кількісні остеосцинтиграфічні параметри операбельності пацієнтів на деформуючий остеоартроз при ендопротезуванні колінних суглобів
Анотація
Мета – визначити кількісні остеосцинтиграфічні параметри операбельності хворих на деформуючий остеоартроз при ендопротезуванні колінних суглобів.
Матеріали та методи. Остеосцинтиграфію проводили на однодетекторній сцинтиляційній гама-камері в статичному режимі після внутрішньовенного введення 99mTc-пірофосфату активністю 550-770 МБк.
Результати. У всіх 39 (100 %) пацієнтів першої діагностичної групи на післяопераційних сцинтиграмах в проекції парапротезної ділянки відсоток накопичення радіофармпрепарату складав (+ 5 %)-(+ 65 %), в проекції проксимального відділу великогомілко- вої кістки – (+ 5 %)-(+ 20 %), по зрівнянню з симетричною ділянкою дослідження. У 22 (76 %) пацієнтів другої групи в проекції парапротезної ділянки відсоток накопичення індикатору дорівнював (+160 %)-(+250 %), в проекції проксимального відділу великогомілкової кістки – (+55 %)-(+120 %). У 14 (82 %) хворих третьої діагностичної групи за данними післяопераційної сцинтиграфії в проекції парапротезної ділянки відсоток накопичення радіофармпрепарату дорівню- вав (+215 %)-(+380 %), а в проекції проксимального відділу великогомілкової кістки – (+90 %)-(+200 %), по відношенню до симетричної ділянки обстеження.
Висновки. Визначено наступні кількісні остеосцинтиграфічні параметрами операбельності хворих на деформуючий остеоартроз при ендопротезуванні колінних суглобів, що не викликають післяопераційних ускладнень: відсоток накопичення радіофармпрепарату в проекціїї ураженого остеоартрозом суглобу повинен бути в межах (+10 %)-(+110 %); в проекції проксимального відділу великогомілкової кістки – (+5 %)- (+50 %), по відношенню до симетричної ділянки дослідження.