Есхатологія в онкології: тривалість життя нелікованих хворих із злоякісними пухлинами

  • М.М. Колотілов ДУ «Інститут ядерної медицини та променевої діагностики НАМН України»
Ключові слова: тривалість життя, неліковані хворі, гіпердіагностика, рак молочної залози, рак передміхурової залози

Анотація

Мета статті – нагадати про проблему вивчення природної тривалості життя хворих з нелікованим раком. Вперше в вітчизняну онкологію за матеріалами статті 1924 р. введені результати досліджень англійського професора, онколога і радіолога У.С. Лазарус-Барлоу (1865-1950) природної тривалості життя 2556 нелікованих хворих при ракових пухлинах 29 локалізацій.

Представлені результати дослідження природної тривалості життя хворих з нелікованим раком молочної залози, гепатоцелюлярної карциноми, аденокарциноми товстої кишки і передміхурової залози за період 1964-2018 рр.

Розглянуто проблему гіпердіагностики. Цей термін використовується для позначення побічного ефекту технічного прогресу. Технології медичної візуалізації дозволяють виявляти раки, які не мають клінічних проявів і не ведуть до летального результату. З гіпердіагностикою перегукується поняття «непрогресующих» пухлин (гістологічно верифіковані пухлини, які не ростуть або навіть регресують). Згадано біологічні механізми зупинки прогресування раку.

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.
Опубліковано
2021-01-21
Як цитувати
Колотілов, М. (2021). Есхатологія в онкології: тривалість життя нелікованих хворих із злоякісними пухлинами. Radiation Diagnostics, Radiation Therapy, (3), 49-56. https://doi.org/10.37336/2707-0700-2020-3-5
Розділ
Актуальна тематика

Статті цього автора (авторів), які найбільше читають